Łódzka Spółka Infrastrukturalna

188. rocznica urodzin Izraela Poznańskiego

Oprowadzania po wnętrzach Pałacu Rodziny Poznańskich, wykłady, koncerty oraz gra dla najmłodszych. W piątek w Muzeum Miasta Łodzi rozpoczną się obchody 188. rocznicy urodzin Izraela Kalmanowicza Poznańskiego – króla bawełny oraz twórcy jednego z większych przedsiębiorstw bawełnianych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Muzeum Miasta
Chociaż Izrael Kalmanowicz Poznański urodził się dokładnie 25 sierpnia 1833, to w tym roku obchody 188. rocznicy urodzin, które potrwają trzy dni rozpoczną się już w piątek od cyklu „Pałac na piątek” – oprowadzaniem po wnętrzach największej fabrykanckiej rezydencji w Europie.

Muzeum przygotowało z tej okazji wydarzenia, przybliżające postać fabrykanta i jego życie na tle epoki oraz odsłaniające różne kulisy jego działalności.

- mamy nadzieję, że przygotowana przez nas oferta zachęci do odwiedzenia naszego muzeum i łodzianie oraz turyści będą chcieli jeszcze lepiej poznać sylwetkę Izraela Poznańskiego. Fabrykant w  Łodzi zbudował prawdziwe imperium włókiennicze, na które składały się m.in.: pałac z ogrodem, osiedle mieszkalne dla pracowników oraz szkoła, szpital, straż pożarna czy sklepy.mówi Magda Komarzeniec, dyrektor Muzeum Miasta Łodzi

Chociaż Izrael Kalmanowicz Poznański urodził się dokładnie 25 sierpnia 1833, to w tym roku obchody 188. rocznicy urodzin, które potrwają trzy dni rozpoczną się już w piątek od cyklu „Pałac na piątek” – oprowadzaniem po wnętrzach największej fabrykanckiej rezydencji w Europie. Na sobotę zaplanowano wykład wraz z oprowadzaniem po wnętrzach pałacu, prezentujący w jaki sposób i w jakim czasie wnętrza przy ul. Ogrodowej były zmieniane i przebudowywane oraz co z oryginalnego wystroju rezydencji zachowało się do dziś. W niedzielę natomiast w Sali Lustrzanej odbędą się koncerty kameralne wraz z oprowadzaniem po wybranych ekspozycjach pałacowych. Dodatkowo w dniach 21-25 sierpnia 2021 r. (sobota-środa) w kasie Muzeum Miasta Łodzi, w godzinach otwarcia muzeum dla zwiedzających, będzie dostępna do pobrania specjalna karta z grą dla najmłodszych, która pozwoli aktywnie i rodzinnie spędzić wolny czas przemierzając ekspozycje i wystawy.

Na najbliższe dwa weekendy (21 i 22 sierpnia oraz 28 i 29 sierpnia) otwarte zostanie także Muzeum Kanału „Dętka” – pracownicy opowiadać będą o historii obiektu, łódzkiej kanalizacji i rozwoju urbanistycznym Nowego Rynku, czyli Placu Wolności. “Dętka” będzie czynna w godzinach: 11:00 - 19:00. Bilety są do kupienia w siedzibie głównej Muzeum Miasta Łodzi na ul. Ogrodowej 15. Kasa biletowa będzie czynna do godziny 18:00. 

PROGRAM WYDARZEŃ:

20 sierpnia 2021 r. (piątek), godz. 17:00

„Pałac na piątek” – cykl wakacyjnych oprowadzań po wnętrzach Pałacu Izraela Poznańskiego

Bilety: 18 zł /os. (bilet normalny),  12 zł/os. (bilet ulgowy)

21 sierpnia 2021 r. (sobota), godz. 14:00

Wykład wraz z oprowadzaniem po wnętrzach pałacu, prezentujące w jaki sposób i w jakim czasie wnętrza pałacu przy ul. Ogrodowej były zmieniane i przebudowywane oraz co z oryginalnego wystroju rezydencji zachowało się do dziś.

Bilety: 10 zł/ os. (bilet normalny), 5 zł/ os. (bilet ulgowy)

22 sierpnia 2021 r. (niedziela), godz. 12:00

Koncert kameralny w ramach obchodów Urodzin Izraela Poznańskiego wraz z oprowadzaniem po wybranych ekspozycjach pałacowych.

Bilety: 10 zł/ os. (bilet normalny), 5 zł/ os. (bilet ulgowy)

22 sierpnia 2021 r.(niedziela), godz. 14:00

„W muzycznym salonie Pałacu Izraela Poznańskiego” – oprowadzanie po wybranych ekspozycjach pałacowych urozmaicone koncertem - wydarzenie w ramach cyklu “Łódź jest parkiem”

Bilety: 10 zł/ os. (bilet normalny), 5 zł/ os. (bilet ulgowy)

Na wszystkie powyższe wydarzenia obowiązują zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl (limit miejsc zgodny z obowiązującymi obostrzeniami).

Zobacz również:

Instalacja fotowoltaiczna. -  Instalacja fotowoltaiczna.

Mikroinstalacje fotowoltaiczne na obiektach wod-kan

BPiNM / KS

TERMIN SKŁADANIA OFERT MIJA 23 LITOPADA 2022 więcej

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej