Łódzka Spółka Infrastrukturalna

360 tysięcy Kart Łodzianina od początku marca trafia do skrzynek pocztowych łodzian

W zeszłym tygodniu rozpoczęła się dystrybucja 360 tysięcy kart do mieszkańców Łodzi i najbliższej aglomeracji. Za kolportaż odpowiedzialna jest Polska Press.

 - To ogromne przedsięwzięcie, które Polska Press realizuje sumiennie, tak aby do każdego gospodarstwa w Łodzi trafiła karta. Na dzień dzisiejszy do skrzynek mieszkańców trafiło już 150 tysięcy kart. Systematycznie dostarczana jest resztę, tak aby do końca marca kolportaż został zakończony – mówi Kinga Rodnio z Biura Promocji i Nowych Mediów UMŁ.

Karta Łodzianina trafia także do mieszkańców najbliższej aglomeracji, do tych, którzy korzystają z łódzkiej infrastruktury. Nie trzeba być bowiem zameldowanym w Łodzi, aby płacić tutaj podatki i korzystać z oferty miasta.

- Otrzymana karta jest nieaktywna, można ją aktywować na dwa sposoby, elektronicznie przez stronę lodz.pl/karta, bądź w punkcie jednym z 13 punktów. Zapraszamy do Centrum Obsługi Karty Mieszkańca na Piotrkowskiej 87, do Łódzkiej Organizacji Turystycznej na Piotrkowskiej 28, do Punkcie Info w Manufakturze lub jednej z 10 bibliotek – tłumaczy Tomasz Koralewski prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Razem z kartą w kopercie znajduje się pełna instrukcja aktywacji karty, list od Prezydent Hanny Zdanowskiej, a także ulotka informacyjna o loterii dla wszystkich mieszkańców. 

- Jeżeli zdążyli Państwo wyrobić już swoją kartę to dodatkową, która przyjdzie pocztą zawsze można podarować członkowi rodziny, sąsiadowi – dodaje Tomasz Koralewski.

Przypominamy, że posiadacze Karty Łodzianina będą mogli skorzystać z ponad 100 rabatów i bonusów. Dla posiadaczy karty specjalne zniżki przygotowały m.in.: restauracje, centra medyczne, lodowiska i baseny miejskie, Aquapark Fala, EC 1 oraz ZOO. Rabaty najczęściej wynosi 20 procent, a do projektu dołączają także prywatne przedsiębiorstwa. Między innymi sklepy, firmy usługowe oraz korporacje taksówkarskie.

Karta Łodzianina kosztuje symboliczną złotówkę, a po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi, studenci łódzkich uczelni oraz zarejestrowani jako bezrobotni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi.

Zobacz również:

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej

Zielona 6

Znikają rusztowania z odnawianej kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Od kilku dni można podziwiać piękno kamienicy przy Zielonej 6. Część tej niezwykłej elewacji jest... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej