Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Bieg Trzech Króli – trwają zapisy

Już po raz czwarty Akademia Sport i Zdrowie oraz Urząd Miasta Łodzi zapraszają na Bieg Trzech Króli. Impreza odbędzie się 6 stycznia 2020, a na starcie będzie mogło stanąć 3 000 osób.

- Zapisy trwają. W tej chwili mamy już prawie 2 100 zgłoszeń, z czego 1 800 już opłacono. W ubiegłym roku wystartowało ponad 2 200 osób, a teraz limit ustaliliśmy na 3 000 osób. Myślę, że go wypełnimy. Do imprezy mamy jeszcze ponad miesiąc, zapisy idą zgodnie z planem, więc powinniśmy osiągnąć założoną frekwencję – poinformował Robert Blesiński z Akademii SiZ.

- Trasa liczy pięć kilometrów i jest tak ułożona, żeby pokazać najpiękniejsze fragmenty naszego miasta w świątecznych dekoracjach. Będzie więc można podziwiać iluminacje na Rynku Manufaktury i na ulicy Piotrkowskiej. Podczas biegu wszyscy są zachwyceni wyglądem naszego miasta w takiej odsłonie – poinformował dyrektor sportowy imprezy Jacek Chmiel.   

- Bieg Trzech Króli to impreza, która od pierwszej edycji spotkała się z ogromnym zainteresowaniem co oznacza, że organizatorzy świetnie wstrzelili się w termin oraz w formułę biegu. Po świątecznej przerwie i okresie leniuchowania biegacze rozpoczynają sezon od pięciu kilometrów a więc od dystansu, który jest do przyjęcia nawet wtedy, gdy ostatnio się nie trenowało. Gdy przy temperaturze minus trzynastu stopni jechałem do Manufaktury na pierwszy bieg w roku 2017 to myślałem, że pewnie będzie bardzo mało uczestników, bo kto biega w takich warunkach? Ku mojemu zaskoczeniu limit miejsc został wyczerpany i frekwencja była stuprocentowa. Od samego początku impreza więc chwyciła i ta formuła się sprawdza, a bieg systematycznie się rozwija. To wszystko świadczy o tym, że jest to trafiona inicjatywa – podkreślił dyrektor Wydziału Sportu Marek Kondraciuk.

Więcej informacji o biegu i zapisach można znaleźć tutaj.

Zobacz również:

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej