Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022

W poniedziałek 24 stycznia rozpoczną się zapisy do kolejnej edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Bieg główny zaplanowano w tym roku na 28 maja, a tydzień wcześniej w Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run rywalizować mają najmłodsi.

O tegorocznych planach organizatorzy imprezy poinformowali w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie tytularnego sponsora. Jednym z gości była prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która nie ukrywała zadowolenia z faktu, że impreza wspierana przez łódzki magistrat tradycyjnie już może też liczyć na firmę Rossmann. – Kolejny raz z całego serca dziękuję za tego sprawdzonego partnera, który od wielu lat pomaga organizatorom dbając o to, by ten najbardziej łódzki z biegów organizowanych w naszym mieście miał fantastyczną oprawę i cieszył się ogromną popularnością – powiedziała prezydent.

Dodała, że w tym roku ostatni weekend maja będzie w Łodzi wyjątkowo ciekawy. – Kolejną atrakcją będzie koncert bardzo znanego artysty, który wystąpi w Atlas Arenie. Mam nadzieję, że stanie się on dodatkową zachętą do tego, by przyjechać do Łodzi i podczas fantastycznego weekendu połączyć ofertę sportową i kulturalną. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą przyjemnie spędzić czas i przy okazji podziwiać zmieniającą się Łódź. Jednym z olbrzymich walorów biegu Piotrkowską jest bowiem to, że odbywa się on w miejskiej przestrzeni, w której cały czas bardzo wiele się zmienia – dodała Zdanowska.

Wspomniany przez nią koncert zaplanowano na 29 maja. Tego dnia w Atlas Arenie wystąpi James Blunt, znany m.in. z utworów: You’re beautiful, Goodbye my lover i Melody. Co do zmian, o których mówiła prezydent, to odcisną one swoje piętno również na przebiegu tegorocznego biegu. Rozpoczęcie rewitalizacji Starego Rynku sprawiło bowiem, że organizatorzy musieli znaleźć nową lokalizację startu i mety. - Szukamy ciekawego miejsca i jesteśmy przekonani, że zawodnicy będą z niego zadowoleni. Niespodzianką będzie też nowa trasa, której jednak jeszcze nie publikujemy. Możemy jednak zapewnić, że pozostanie na niej jeden stały element. Chodzi oczywiście o ulicę Piotrkowską, która w mniejszym lub większym fragmencie zawsze jest nierozerwalną częścią naszego biegu – poinformował dyrektor sportowy imprezy i jej współorganizator Jacek Chmiel.

Pandemia Covid-19 sprawiła, że w dwóch minionych latach Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run nie mógł się obyć w pełnej krasie. Wprowadzane ograniczenia sprawiły m.in., że w 2021 rywalizacja została przeniesiona na wrzesień i wzięło w niej udział ok. 3 000 osób. - Mamy nadzieję, że wspólnie z innymi organizatorami biegów w Polsce będziemy ten rynek powoli odbudowywać. W tym roku liczymy na start ok. 5 000 zawodników. To limit biegu głównego, w którym zgodnie z aktualnymi przepisami będzie 250 miejsc dla osób niezaszczepionych i 4 750 dla zaszczepionych. Jeżeli chodzi o Mini Bieg, to mamy nadzieję, że zgromadzi on ok. 1 500 najmłodszych biegaczy z całego kraju – powiedział organizator imprezy Robert Blesiński.

Zapisy rozpoczną się w poniedziałek 24 stycznia. Szczegóły na stronie: biegpiotrkowska.pl

Zobacz również:

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej