Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Budowa nowej drogi podziemnej na ostatniej prostej

Inspiruje artystów. Kręcono w niej teledysk promujący „Męskie Granie”. Będzie miała 10 metrów szerokości i ponad 4 metry wysokości. Budowa nowej drogi podziemnej na ostatniej prostej. Kiedy nią pojedziemy i na jakim etapie są prace?

Budowa nowej drogi podziemnej na ostatniej prostej
Inwestycja, którą tu realizujemy jest jedną z najważniejszych nie tylko w Nowym Centrum Łodzi, ale i całym mieście.

– Inwestycja, którą tu realizujemy jest jedną z najważniejszych nie tylko w Nowym Centrum Łodzi, ale i całym mieście. Podziemna droga - ul. Hasa - połączy nowe przestrzenie inwestycyjne/biznesowe z przyjazną przestrzenią publiczną. Obsługiwać będzie parkingi i budynki powstające w Nowym Centrum Łodzi. Zapewni łatwą komunikację i umożliwi dalsze inwestycje. Idea Nowego Centrum Łodzi opierała się m.in. na tym, że podziemną drogą wygodnie i bezpiecznie dotrzemy do podziemnych parkingów, zarówno miejskiego pod rynkiem Kobro, jak i parkingów, które zrealizują inwestorzy zabudowujący tę część Łodzi. Ale równie istotne jest to, że budowa podziemnej drogi umożliwi oddanie łodzianom części miasta położonej nad drogą. Będzie to nowa przestrzeń publiczna, pełna zieleni, z fontanną, ławkami i miejscami wypoczynku – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Inwestycja jest już zrealizowana w 70% i zostanie oddana do użytku pod koniec tego roku. Podziemna ulica Hasa połączy również ul. Kilińskiego z rondem na poziomie zero przy al. Scheiblerów. Droga będzie miała ponad 500 m długości. Będzie to jednopasmowa i dwukierunkowa ulica o szerokości 10 i wysokości 4 m, położna 6 m pod poziomem gruntu.

– Przestrzenie nowej drogi podziemnej już zainspirowały twórców, – to tu kręcono teledysk promujący „Męskie Granie”. W teledysku można zobaczyć również Centrum Nauki i Techniki EC1 – zabytkową elektrownię z początku wieku. Modernistyczna architektura i przemysłowe, surowe wnętrza tworzą niezwykły klimat Łodzi uchwycony w teledysku. Łódź zachwyca również dlatego, że nieustannie się zmienia. Tworzymy nowoczesne miasto i to miejsce jest tego doskonałym przykładem. Nowoczesne, funkcjonalne i przyjazne. Już jutro (27.07) spotkam się tu z mieszkańcami i będziemy rozmawiać o trwającym procesie zmian w tej części miasta – dodaje prezydent Hanna Zdanowska.

– Budowa podziemnej drogi pod Nowym Centrum Łodzi idzie pełną parą. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie jest planowane na czwarty kwartał tego roku. Wszystko wskazuje na to, że w listopadzie zakończymy tu prace, a samochody pojadą nią na przełomie 2021/2022 r. Niemal na ukończeniu jest usuwanie kolizji i przebudowa sieci. W tej chwili trwa budowa warstw drogowych wraz z odwodnieniem, układanie okładzin na ścianach tunelu, montowane są instalacje ppoż., elektryczne i teletechniczne oraz systemy wentylacyjne. Pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów i parking pod rynkiem, a na powierzchni stworzony zostanie woonerf, łączący teren EC1 z dworcem Łódź Fabryczna o całkowitej powierzchni 12 tys. mkw. Prace nad tunelem, wraz z mała architekturą powinniśmy zakończyć w październiku – mówi Rafał Leśniak, prezes BUDOMAL 360.

Wartość inwestycji to blisko 90 mln złotych.

Zobacz również:

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej