Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się w ramach obchodów tegorocznego Tygodnia Mobilności w Łodzi.

Z przyczyn technicznych jesteśmy zmuszeni niestety zrezygnować z wystawy na Kościuszki w zakładanym terminie. Będziemy działać aby zorganizować wystawę za miesiąc. Nadal funkcjonują drzwi otwarte na Brusie i będzie działać tramwajowa i autobusowa linia turystyczna.

„Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.” – to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbywa się w całej Europie w dniach 16-22 września. Również w Łodzi przyłączamy się do europejskiej akcji promującej zrównoważony i ekologiczny transport. Aby zachęcić Państwa do wyboru komunikacji miejskiej, roweru, hulajnogi czy spaceru zapraszamy na przygotowane w ramach obchodów wydarzenia w których przybliżymy historię i funkcjonowania transportu zbiorowego oraz przedstawimy alternatywne środki transportu i ich możliwe wykorzystanie. Ponadto zapraszamy również na sentymentalną podróż po zmieniającej się Łodzi zabytkowymi tramwajami i autobusami, a 22 września czeka na Łodzian darmowa komunikacja miejska. Wystarczy dowód rejestracyjny samochodu i możemy podróżować za darmo autobusem i tramwajem zabierając ze sobą tyle osób na ile zarejestrowany jest samochód.

Piątek 17 września

Zapraszamy na wycieczki starym tramwajem po Łodzi. Przedwojenny tramwaj typu Sanok należący do Pana Tomasza Adamkiewicza wyjedzie na ulice Łodzi również  w piątek 17 września zapraszając w godz. 9-16 na wycieczki z przewodnikiem po Łodzi. Tramwaj kursować będzie na linii 0 z palcu Niepodległości na Północną, przez Piotrkowską i Kościuszki.

Sobota 18 września

MPK-Łódź Sp. z o. o. organizuje w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Wierzbowej 51 Giełdę Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej. Podczas wydarzenia otwarta zostanie wystawa poświęcona zajezdni Limanowskiego która w tym roku obchodzi swój jubileusz. Niegdyś planowana jako zajezdni tramwajowa, następnie z przeznaczeniem na trolejbusy, a zrealizowana dla taboru autobusowego w swoje 50-lecie istnienia przyjmie na stan pierwsze elektryczne autobusy.

Niedziela 19 września

Wraz z MPK-Łódź Sp. z o. o. i Klubem Miłośników Starych Tramwajów zapraszamy na dwa komunikacyjne wydarzenia, które połączy turystyczna linia autobusowa 100, która cieszyła się w wakacje dużą popularnością wśród łodzian i turystów.

W godz. 10-18 zapraszamy na al. Kościuszki pomiędzy al. Mickiewicza, a ul. Żwirki na wystawę  pojazdów komunikacji miejskiej na przestrzeni lat. Pojawią się zarówno zabytkowe autobusy i przedwojenne tramwaje, jak najnowszy tabor łódzkiego MPK. Ponadto od godz. 10 zagra dla Państwa orkiestra MPK, a od południa zwiedzanie umili DJ Lizard, który zagra … na rowerze. Z przyczyn technicznych jesteśmy zmuszeni niestety zrezygnować z wystawy na Kościuszki w zakładanym terminie. Będziemy działać aby zorganizować wystawę za miesiąc. Nadal funkcjonują drzwi otwarte na Brusie i będzie działać tramwajowa i autobusowa linia turystyczna.

Natomiast w godz. 12-17 Klub Miłośników Starych Tramwajów zaprasza na dni otwarte Zajezdni Muzealnej Brus przy ul. Konstantynowskiej 115. Zabytkowa przestrzeń zajezdni oraz zgromadzone zabytki techniki przybliżą historię łódzkiej komunikacji miejskiej.

Ponownie kursować będzie turystyczna linia autobusowa 100 na której pojawi się niezapomniany Jelcz „Ogórek” oraz kultowy przegubowy Ikarus. Autobusowa linia 100 kursować będzie co godzinę w godz. 9-19 na trasie ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS – Konstantynowska, Zielona, Gdańska, struga, Wólczańska, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Sienkiewicza – PARK SIENKIEWICZA – Tuwima, Struga, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska - ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS

Rozkład jazdy linii 100

Środa 22 września

Dzień bez samochodu uświetnimy darmowymi przejazdami komunikacją miejską. Wystarczy zabrać dowód rejestracyjny samochodu, a wraz z właścicielem pojazdu za darmo autobusami i tramwajami może podróżować tyle osób na ile zarejestrowany jest samochód.

 

Zachęcamy do wyboru komunikacji miejskiej, roweru, hulajnogi, czy elektrycznych pojazdów nie tylko przy okazji tygodnia mobilności, ale przez cały rok. Korzystaj ze zrównoważonej mobilności i Dbaj o zdrowie.

Zobacz również:

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej

Zielona 6

Znikają rusztowania z odnawianej kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Od kilku dni można podziwiać piękno kamienicy przy Zielonej 6. Część tej niezwykłej elewacji jest... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej