Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie Łódź 2022

Największa impreza sportowa w Europie na terenie Hali Maszyn EC1 Łódź.

Ta informacja na pewno będzie ogromną niespodzianką dla wszystkich fanów sportu. Europejskie Igrzyska Szkół Wyższych Łódź 2022 – European Universities Games (EUG) 2022 w tym roku odbędą się w Łodzi. Od 17 lipca 2022 przez dwa tygodnie ponad 6000 sportowców z 46 krajów będzie konkurować w 20 dyscyplinach sportowych. Wszystko to odbywać się będzie w 15 obiektach, a jednym z nich będzie zabytkowa Hala Maszyn w EC1 Łódź.

 

Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie są sztandarowym wydarzeniem organizowanym z ramienia EUSA (European University Sport Association) i odbywają się co 2 lata w różnych miastach europejskich. W programie łódzkich rozgrywek przewidziane są takie dyscypliny sportowe jak m.in. siatkówka, koszykówka, piłka nożna, czy tenis stołowy, ale to właśnie szachy odbędą się w jednym z najpiękniejszych obiektów miasta Hali Maszyn – EC1 Łódź.

 

– To jest największe akademickie wydarzenie sportowe w Polsce, jakie kiedykolwiek się odbywało – stwierdził dr hab. inż. Witold Pawłowski, prorektor ds. studenckich Politechniki Łódzkiej.

 

Do Łodzi niedawno przyjechali delegaci Europejskiej Federacji Sportów Akademickich EUSA. Jej przedstawiciele na podstawie wnikliwej analizy stanu łódzkich obiektów zgodnie stwierdzili, że kompleks EC1 Łódź – Miasto Kultury w Łodzi jest lokalizacją, która spełnia wymagania restrykcyjnych wytycznych EUSA. Instytucja jest w stanie zapewnić warunki do rywalizacji i spędzania wolnego czasu dla ponad 5 tysięcy sportowców i uczestników wydarzenia.  

 

Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie Łódź 2022 będą największym wydarzeniem o charakterze sportu akademickiego organizowanym w Polsce od czasu Zimowej Uniwersjady w 2001 roku w Zakopanem. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i z radością zapraszamy do skorzystania z letniej oferty atrakcji EC1 Łódź dostępnej na naszej STRONIE.

Zobacz również:

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej