Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Famuła przy Ogrodowej 24. Znamy wykonawcę remontu. Kiedy start prac? [WIZUALIZACJE]

Łódzka Spółka Infrastrukturalna wyłoniła wykonawcę generalnego remontu i przebudowy dawnego domu robotników fabryki Izraela Poznańskiego, famuły przy ul. Ogrodowej 24. Planowana od lat inwestycja, największe z rewitalizacyjnych wyzwań ŁSI, jest na prostej drodze do realizacji.

Wizualizacje zmian famuły przy Ogrodowej 24. -  Wizualizacje zmian famuły przy Ogrodowej 24.

Przetarg zwieńczyła elektroniczna aukcja, do której stanęły cztery firmy z ofertami od blisko 120 mln zł do 500 mln zł brutto. Z trwającej cztery godziny licytacji, w której oferenci obniżali ceny usług, zwycięsko wyszła firma Zab-Bud sp. z o.o., której oferta wyceniona na  96,9 mln zł brutto okazała się najkorzystniejsza. Poza znaczną obniżką ceny początkowej zwycięzca zaoferował też ponad 9-letnią gwarancję. Firma spełnia wyśrubowane kryteria, dotyczące posiadania wykwalifikowanej kadry z doświadczeniem w realizacji remontów obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

– Obecnie trwają procedury uzupełnienia dokumentów przetargowych. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana, gdy tylko ŁSI otrzyma finansowanie zewnętrzne na realizację projektu, o co aktualnie zabiegamy – mówi Tomasz Piotrowski, prezes ŁSI.

Budynek przy ul. Ogrodowej 24 zostanie przebudowany na obiekt wielofunkcyjny (mixed-use). Famuły Poznańskiego zaoferują 58 w pełni wyposażonych mieszkań w najmie długoterminowym oraz 48 mieszkań w najmie krótkoterminowym. W parterach znajdzie się 17 lokali użytkowych dla lokalnych przedsiębiorców i autorskich konceptów. Na trzech kondygnacjach budynku od strony Gdańskiej powstaną biura (blisko 2 tys. mkw.). 

– Zainteresowanie tym adresem wśród potencjalnych najemców jest bardzo duże. Jak tylko wykonawca rozpocznie prace budowlane rozpoczniemy proces komercjalizacji i podpiszemy pierwsze umowy najmu – mówi odpowiedzialny za inwestycję Mariusz Łysio, dyrektor ds. strategii i rozwoju w ŁSI. 

Ogrodowa 24 ma być najbardziej ekologicznym z zabytków w Polsce. Dziedziniec nieruchomości zmieni się w zielony skwer z bogatą roślinnością między budynkami oraz na ich dachach i ścianach zewnętrznych. Ogrodowa 24 ma być obiektem ekologicznym – zaplanowano m.in. instalację fotowoltaiczną, system odzysku wody szarej (ścieki po kąpieli lub zmywaniu naczyń), zbiornik wody deszczowej, system wspomagania ogrzewania i instalację ograniczającą zużycie wody w toaletach. 

Projekt jest już gotowy. Jeśli niezbędne formalności przebiegną pomyślnie, prace budowlane mogą rozpocząć się na początku II kwartału 2023 r.

Zobacz również:

Inwestycje ŁSI - podsumowanie 2022 roku i plany na 2023

Plany na ten rok i już trwające prace obejmują budowę nowej sieci kanalizacji sanitarnej oraz... więcej

Instalacja fotowoltaiczna. -  Instalacja fotowoltaiczna.

Mikroinstalacje fotowoltaiczne na obiektach wod-kan

BPiNM / KS

TERMIN SKŁADANIA OFERT MIJA 23 LITOPADA 2022 więcej

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej