Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Fotofestiwal otwarty dla seniorów

Już w czwartek, 9 czerwca, otwiera się po raz dwudziesty pierwszy Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. W jego programie wydarzenia dla seniorów. Do odwiedzenia imprezy może skłonić też specjalna oferta biletowa.

Festiwal co roku otwiera ponad 40 wystaw w dwóch pofabrycznych centrach festiwalowych: Art_Inkubator na Tymienieckiego 3 oraz OFF Piotrkowska na Piotrkowskiej 138/140. Zawisną tam wystawy grupowe dotyczące tegorocznego hasła festiwalu, jakim jest WSPÓLNOTA. Jak wyglądały wspólnoty kiedyś, a jak mogą wyglądać dziś? Czy istnieje wspólnota idealna? Co nas potrafi łączyć, a co dzielić? Na te, ważne w obecnych czasach, pytania spróbuje odpowiedzieć kilkadziesiąt artystów i artystek zaproszonych na festiwal. Zobaczymy też wystawy przygotowane przez naszych wschodnich sąsiadów: Miesiąc Fotografii w Mińsku i Odesa Photo Days, festiwale, które nie mogły odbyć się w swoich krajach ze względu na reżim i cenzurę w Białorusi oraz rosyjską agresję na Ukrainę. Wystawy partnerskich imprez dotyczyć będą zagadnienia i zmieniającej się definicji DOMU.

Fotofestiwal dla seniora

Organizatorzy zachęcają do zwiedzania i uczestniczenia w wydarzeniach seniorów: dla nich specjalna cena biletu na wystawy to 5 zł, zwiedzanie w poniedziałek jest bezpłatne, a także odbędzie się specjalne oprowadzanie kuratorskie dla seniorów: 23.06 o 17:30 w Art_Inkubatorze na Tymienieckiego 3.

Do 26.03 odbędzie się także wiele oprowadzań po wystawach z udziałem kuratorów i artystów i artystek, a jeśli komuś nie po drodze dwa centra festiwalowe, także galerie partnerskie na mieście otworzyły wystawy fotograficzne na czas trwania imprezy. Szczegółowy plan wydarzeń i lokalizacji oraz ich godziny otwarcia można znaleźć na www.fotofestiwal.com  oraz w drukowanych ulotkach znajdujących się w centrach festiwalowych.

W programie także dodatkowe, bezpłatne wydarzenia w przestrzeni miejskiej: m.in. Niedziela na Księżym Młynie z targiem staroci i rękodzieła, Sąsiedzkim Studio Fotograficznym czy otwarciem Muzeum Lalki. Sąsiedzkie Studio Fotograficzne to tymczasowe, powołane specjalnie na festiwal miejsce i okazja na zrobienie sobie zdjęcia z sąsiadem lub najbliższą osobą - stanie ono w trzech miejscach w Łodzi:11.06 (sobota), 10:00-14:00, Rynek Bałucki, 12.06 (niedziela), 11:00-16:00, Księży Młyn (w ramach wydarzenia Niedziela na Księżym Młynie), 26.06 (niedziela), 12:00- 16:00, ms1 (w ramach wydarzenia Niedziela w Muzeum), a wykonane przez profesjonalnego fotografa zdjęcie będzie można zabrać jako pamiątkę do domu.

Zobacz również:

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej