Łódzka Spółka Infrastrukturalna

„Gwiezdne Historie” - Wystawa z odległej galaktyki

Dawno, dawno temu, w końcu lat 70. XX w. przez srebrne ekrany kin na całym świecie przebiegły opisy kosmicznych zmagań rebeliantów z mrocznym i potężnym imperium…

Od tego momentu nieprzerwanie fascynuje nas ta opowieść i losy jej kolejnych bohaterów i bohaterek. Centrum Nauki i Techniki EC1 chce umożliwić zwiedzającym szansę na wejście w ten niezwykły świat. Dzięki współpracy z grupą fanów, bodaj najsłynniejszego w świecie kosmicznego uniwersum, zapraszamy Was na wystawę "Gwiezdne Historie". Wśród wielu modeli umieszczonych w zjawiskowych przestrzeniach Centrum Nauki i Techniki EC1 na pewno rozpoznacie postacie, pojazdy, kultowe statki kosmiczne i roboty…

 

>>> OBEJRZYJ FILMOWĄ ZAPOWIEDŹ <<<

 

Prezentowane na wystawie prace wymagały pomysłowości, rozwiązywania zaskakujących problemów i trudności, niekiedy poświęcenia mnóstwa czasu: na przykład model Sokoła Millenium autorstwa Bernarda Szukiela powstawał aż 4 lata! Do ich tworzenia wykorzystano zużyte elementy drukarek i urządzeń biurowych. Twórcy ekspozycji udowadniają zatem, jak inspirujące są historie, które, jak wspomniano, pierwszy raz pojawiły się na kinowych ekranach jeszcze w latach 70. XX wieku!

 

Składające się na wystawę "Gwiezdne Historie" modele pojawią się w przestrzeni wystaw stałych CNiT EC1. Industrialny charakter dodatkowo podkreśli urok i styl prezentowanych prac. Jesteśmy pewni, że efekt przemówi do wyobraźni zwiedzających. Zapraszamy od 12 do 27.02.2022!

 

12.02.2022, godz. 11:30 Oprowadzanie kuratorskie z autorami wystawy i ich opowieść o technice wykonywania modeli, inspiracjach, wyzwaniach i niezwykłych materiałach, które wykorzystują w swojej pracy.

 

19.02.2022, godz. 16:30 Spotkanie z autorem książki "Wojna gwiazd. Opowieść o genezie polskiego fandomu 'Gwiezdnych wojen'", panem Jakubem Turkiewiczem. Porozmawiamy o tym, jak „Gwiezdne wojny” zawładnęły wyobraźnią mieszkanek i mieszkańców PRL, jakie gadżety były w zasięgu polskich fanów w latach 80. XX w. i dlaczego koszmarnie brzydkie figurki z tamtych lat kosztują dziś małą fortunę.

 

Tematyczne seanse w Kinie Sferycznym CNiT EC1 – weekendowy repertuar został w tym wypadku dostosowany do aury i tematyki „Gwiezdnych Historii”. Zapraszamy na pokazy:

  • Astronauta”

  • Jesteśmy kosmitami”

  • Kosmiczny paszport”

Pełny repertuar znajduje się na stronie: bilety.ec1lodz.pl

 

UWAGA: ze względu na sytuację epidemiczną program wydarzeń może ulec zmianie.

Żeby zobaczyć wystawę, wystarczy kupić >>> BILETY <<< wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1.Godziny otwarcia Centrum Nauki i Techniki EC1:

od wtorku do piątku w godz. 10:00 - 18:00

w soboty i niedziele w godz. 11:00 - 19:00

Link do wydarzenia na Facebooku >>> https://fb.me/e/35Bo5XiPu <<<

Zobacz również:

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej