Kamienica przy OFF Piotrkowska odzyskała blask

Centrum seniora z kapitalnym widokiem na OFF Piotrkowska, zabytkowa studnia na zielonym podwórku, komfortowe mieszkania. Kolejna kamienica w śródmieściu odzyskała blask.

Kamienica przy Sienkiewicza 79
- Zmieniamy centrum miasta w przyjazną przestrzeń.

 - Znajdujemy się w sąsiedztwie jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi, OFF Piotrkowska. Goście mieszczących się tam restauracji i sklepów, najpierw zastanawiali się pewnie, co to za zaniedbane budynki, potem obserwowali postęp prac remontowych, a teraz mogą już podziwiać ich efekt. A efekt jest naprawdę niesamowity. Frontowa kamienica przeszła kompleksowy remont i jest teraz jedną z najładniejszych przy ul. Sienkiewicza. Wyremontowaliśmy też oficyny, a ostatnią zamieniliśmy w centrum seniora Vigor, z salą klubową i pomieszczeniami do zajęć artystycznych i aktywizujących. Ten budynek został otwarty na OFFa oknami i balkonami. Nowe okna i to w dość ciekawej architektonicznie formie, pojawiły się też od strony Wigencji. To fabryka, którą niedługo zamienimy w nową siedzibę teatru Pinokio, kolejną bibliotekę, miejsce, gdzie dzieci będą mogły ciekawie i kreatywnie spędzić czas – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

 - Zmieniamy centrum miasta w przyjazną przestrzeń. Kończą się jedne remonty, ale zaczynamy kolejne. I tak, wiosną wystartuje długo wyczekiwana przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77. W tym roku wystartuje również remont siedziby Komendy Miejskiej Policji, ale też remont zabytkowej willi pod numerem 26. Remont czeka także kamienicę przy ul. Sienkiewicza 22 – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Przy ulicy Sienkiewicza 79 powstał wielofunkcyjny kompleks który będzie oferował różne formy aktywności. W jednym z budynków powstał Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów ze świetlicą i pomieszczeniami do zajęć aktywizujących i artystycznych.  Na ostatnim  dobudowanym piętrze kamienicy od strony ulicy Sienkiewicza znajdują się cztery mieszkania komunalne i jedno pięciopokojowe mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnościami.

- Ciekawostką na podwórku, które mocno zazieleniliśmy i które z pewnością będzie służyło sąsiedzkim spotkaniom, jest zabytkowa studnia. Pod szklanym wiekiem można podglądać jej mechanizm. Kamienica wygląda po remoncie świetnie, podobnie jak druga, na przeciwko, którą również wyremontowaliśmy w ramach programu rewitalizacji. To nie koniec zmian w tej okolicy, wiosną wystartuje remont fabryki Wigencji, w tym roku rozpoczną się także kolejne inwestycje na OFFie, o których z pewnością niedługo opowie Państwu inwestor. Dzięki temu wszystkiemu Piotrkowska rośnie nam w szerz, sięgając do samego Sienkiewicza mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 6" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17-00 zawartej w dniu 30 sierpnia 2017r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Zobacz również:

Optymalizacja sektora wodno-kanalizacyjnego w Łodzi -  Infografika z tekstem OPTYMALIZACJA SEKTORA WODNO-KANALIZACYJNEGO W ŁODZI. ZWIK + GOŚ = Jedna Spółka. Likwidacja ŁSI w obecnej formie. Mniej prezesów i wiceprezesów. Mniej członków zarządów. Mniej członków rad nadzorczych.

Łódź planuje połączenie miejskich spółek zajmujących się gospodarką wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

- Czas byśmy „ruszyli” ostatnią już pozostałość po poprzednim zarządzie miasta, czyli Panu... więcej

Remont na na jednym z łódzkich osiedli - Mileszkach.

Nowa sieć wodno-kanalizacyjna na łódzkich Mileszkach

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Ponad 8 km kanalizacji sanitarnej za około 20 milionów złotych – to inwestycje zaplanowane na... więcej

Przyłącza kanalizacyjne ŁSI (1)

Łódzkie gospodarstwa domowe dostaną dofinansowanie do przyłączy kanalizacyjnych.

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Do 50% dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych, minimum formalności i komfort z korzystania z... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej