Karta Łodzianina. Warto płacić podatki w Łodzi i z migawką podróżować taniej

Ze względu na sytuacje pandemiczną znacznie spadły obroty łódzkiego MPK, a koszty utrzymania miejskiego przewoźnika rosną i w roku ub. wyniosły ponad 560 mln zł, natomiast wpływy z tytułu opłat za przejazdy komunikacją miejską spadły o 70 mln zł.

MPK Łódź -  Radosław Jóźwiak / UMŁ
Karta Łodzianina, której rejestracja rozpocznie się od 1 marca br. to największy program lojalnościowy miasta, dzięki któremu będzie można skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów. , Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Są dwie możliwe drogi poprawy tej sytuacji – albo trzeba podnieść ceny biletów i taryf MPK, albo generować wyższe wpływy z podatków do budżetu miasta. Proponujemy rozwiązanie na obu tych płaszczyznach. Wprowadzamy nowe taryfy opłat za bilety okresowe, ale dla tych którzy płacą podatki w Łodzi i zarejestrują Kartę Łodzianina cena pozostanie na poprzednim niższym poziomie. To może zachęcić osoby, które pracują w Łodzi, ale mieszkają w innym miejscu do przeniesienia rozliczeń PIT do naszego miasta – mówi Robert Kolczyński, dyr. departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

Jak poinformował Maciej Sobieraj, z-ca dyr. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, nowe taryfy na migawki wejdą w życie od 1 maja br. Dla przykładu, najbardziej popularny imienny bilet miesięczny na wszystkie linie będzie kosztował: ulgowy – 58 zł (obecnie – 48 zł), a normalny – 116 zł (teraz 96 zł). Dla posiadaczy Karty Łodzianina, czyli łódzkich podatników ceny migawek pozostaną bez zmian, podobnie jak ulgi dla młodzieży uczącej się czy seniorów.

- Karta Łodzianina, której rejestracja rozpocznie się od 1 marca br. to największy program lojalnościowy miasta, dzięki któremu będzie można skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów. Podpisaliśmy już ponad 120 umów z różnymi instytucjami, firmami, placówkami handlowymi i usługowymi, w których będzie można skorzystać ze specjalnych ofert – dodaje  Ewa Szymanowska z biura obsługującego kartę.

Dla posiadaczy karty specjalne zniżki przygotują m.in. teatry, lodowiska, baseny miejskie, Aquapark Fala, EC 1 oraz ZOO - rabaty najczęściej będą wynosić 20%.

Oprócz tradycyjnej plastikowej karty dla każdego chętnego, dostępna będzie także aplikacja mobilna. Miasto planuje także rozesłanie karty do gospodarstw domowych w Łodzi i jej okolicach. Po odebraniu przesyłki z kartą trzeba będzie ją jedynie aktywować on-line lub w jednym ze wskazanych punktów, mi.in. w Centrum Obsługi Karty Łodzianina przy ul. Piotrkowskiej 87, Piotrkowskiej 28, Punkcie Info
w Manufakturze albo w wybranych – dziesięciu - placówkach Biblioteki Miejskiej
w Łodzi.

Powiązane pliki

Zobacz również:

Optymalizacja sektora wodno-kanalizacyjnego w Łodzi -  Infografika z tekstem OPTYMALIZACJA SEKTORA WODNO-KANALIZACYJNEGO W ŁODZI. ZWIK + GOŚ = Jedna Spółka. Likwidacja ŁSI w obecnej formie. Mniej prezesów i wiceprezesów. Mniej członków zarządów. Mniej członków rad nadzorczych.

Łódź planuje połączenie miejskich spółek zajmujących się gospodarką wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

- Czas byśmy „ruszyli” ostatnią już pozostałość po poprzednim zarządzie miasta, czyli Panu... więcej

Remont na na jednym z łódzkich osiedli - Mileszkach.

Nowa sieć wodno-kanalizacyjna na łódzkich Mileszkach

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Ponad 8 km kanalizacji sanitarnej za około 20 milionów złotych – to inwestycje zaplanowane na... więcej

Przyłącza kanalizacyjne ŁSI (1)

Łódzkie gospodarstwa domowe dostaną dofinansowanie do przyłączy kanalizacyjnych.

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Do 50% dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych, minimum formalności i komfort z korzystania z... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej