Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Konsultacje założeń do aktualizacji Strategii Przestrzennego Rozwoju Łodzi 2020+

Już jutro tj. we wtorek (28.06) oraz w czwartek (30.06) w godz. 17.00 - 19.00 zapraszamy na otwarte spotkania dotyczące konsultacji społecznych Strategii przestrzennego rozwoju Łodzi 2020+. Spotkania odbędą się w Fabryce Aktywności Miejskiej, przy ul. Tuwima 10 i prowadzone będą w formie warsztatów – zaczynamy o 17:00!

Strategia to dokument o bardzo dużym poziomie ogólności. Jego zadaniem jest wyznaczenie ram, perspektyw i celów – wytycznych dla powstających w przyszłości polityk miejskich, uchwał, zarządzeń. O ile Strategia Przestrzennego Rozwoju Łodzi nie odpowie na pytanie o konkretne drzewo, budynek, układ urbanistyczny, o tyle każdy jeden z tych elementów powinien być możliwy do zrealizowania, właśnie dzięki strategii. To nasze wspólne zadanie – w trakcie warsztatów sprawdzimy, czy jesteśmy zgodni co do kierunku rozwoju naszego miasta na kolejne 10 lat oraz czy w tym rozwoju przewidzieliśmy każde jedno, niezbędne z Twojej perspektywy, rozwiązanie.

Pierwszy warsztat (28 czerwca) poświęcimy kwestii „dekalogu rozwoju przestrzennego” – porozmawiamy o najważniejszych zasadach, kanonach i wytycznych związanych z projektowaniem i planowaniem rozwoju miasta. Wspólnie zastanowimy się, co zmieniło się od momentu uchwalenia dotychczasowej Strategii Rozwoju Przestrzennego, w jaki sposób możemy ją teraz zmienić, dostosować do współczesnych oczekiwań, wymogów i globalnych wyzwań.

W ramach drugiego warsztatu (30 czerwca) chcielibyśmy przedyskutować konkretne zapisy poszczególnych celów strategicznych zapisanych w dokumencie. W jaki sposób należałoby je zmienić, by odpowiadały na obecne wyzwania, wytyczały odpowiedni kierunek? Przetestujemy proponowaną w ramach konsultacji propozycję – jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy Twój pomysł, wizja, lokalne lub ogólnomiejskie rozwiązanie mieści się  w zapisach dokumentu, ten warsztat jest dla Ciebie.

Warsztaty są ze sobą powiązane tematem, jednak nie zakresem – jeżeli nie uda Ci się dotrzeć na jeden, możesz spokojnie przyjść na drugi. Przygotujemy dla Ciebie podsumowanie, będziesz na bieżąco.

Konsultacje trwają do 4 lipca br. W ich ramach oprócz otwartych spotkań, mieszkańcy mogą złożyć propozycje oraz wyrazić opinie za pomocą formularza konsultacyjnego.

Dowiesz się więcej: https://uml.lodz.pl/konsultacje/trwajace-konsultacje/jaka-aktualizacja-strategii-przestrzennnej-rozwoju-lodzi-2020/

Powiązane pliki

Zobacz również:

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej