Łódź buduje. Kończy się remont ulic Finansowej i Granicznej

Kończymy przebudowę kolejnych ulic realizowanych w ramach Planu dla Osiedli. Tym razem asfaltu doczekają się gruntowe odcinki dwóch ulic – Finansowej i Granicznej, znajdujące się na Rudzie Pabianickiej.

Przebudowa ulicy Finansowej na odcinku od ulicy Matowej do ulicy Granicznej
Przebudowa ulicy Finansowej na odcinku od ulicy Matowej do ulicy Granicznej

 - Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Finansowej na odcinku od ulicy Matowej do ulicy Granicznej i jednocześnie przebudowę właśnie ulicy Granicznej na odcinku od wspomnianej ulicy Finansowej do ulicy Władysława Jagiełły. Zakres robót jest standardowy przy tego typu inwestycjach. Wykonana zostanie jezdnia o utwardzonej nawierzchni asfaltowej. Pojawią się chodniki, które w ulicy Finansowej będą obustronne, zaś w ulicy Granicznej jednostronne. Przebudowane zostaną zjazdy do posesji i zbudowane zostanie odwodnienie. Zagospodarowane zostaną też znajdujące się wzdłuż obydwu ulic tereny zielone. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to z asfaltu na ulicy Finansowej i Granicznej będziemy mogli w maju - powiedział Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

W ramach Planu dla Osiedli na Rudzie Pabianickiej ukończono dotychczas remonty ulic: wcześniejszego odcinka ulicy Granicznej, Opałowej, Beczkowej, Matowej, Mewy, Tabelowej i Wyścigowej. Na zaawansowanym etapie prac jest też całkowita przebudowa ulicy Mierzejowej.

Ulica Finansowa, przed włączeniem Rudy Pabianickiej w obręb administracyjny Łodzi w 1946 roku, nosiła nazwę Franciszka Żwirki, zaś w okresie II wojny światowej, pod okupacją niemiecką przemianowano ją na Salierstrasse. Ulica Graniczna od początku swego istnienia nosiła taką nazwą, zaś Niemcy w latach 1940-1945 nazwali ją Thingstrasse.

Wartość prac na ulicy Granicznej i Finansowej, realizowanych przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi wynosi 2 704 306,94 zł. Wykonawcą robót jest firma ZRD sp. z o.o.

Zobacz również:

Ulica Frezjowa na osiedlu Mileszki już przejezdna po remoncie

ŁSI

1 kwietnia zakończono prace na ulicy Frezjowej na osiedlu Mileszki. więcej

przyłączSIĘ -  Archiwum UMŁ

Wystarczy jeden formularz, a resztą zajmą się pracownicy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Mariusz Łysio / ŁSI

Bez zbędnej biurokracji, dokumentów, uzupełniania papierów i załatwiania spraw w kilku urzędach –... więcej

Prace na ul. Frezjowej

Rozpoczął się ostatni etap prac na ulicy Frezjowej, na łódzkich Mileszkach.

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna, po położeniu tam sieci kanalizacyjnej, właśnie wykonuje warstwę... więcej

Przetarg Ogrodowa

Ogłosiliśmy przetarg na remont trzech domów robotniczych i budowę parkingu na ul. Ogrodowej

Aleksandra Hac / UMŁ

Ogrodowa – to będzie najlepszy adres w Łodzi. Wyjątkowe ceglane domy, a w nich mieszkania, biura,... więcej

Optymalizacja sektora wodno-kanalizacyjnego w Łodzi -  Infografika z tekstem OPTYMALIZACJA SEKTORA WODNO-KANALIZACYJNEGO W ŁODZI. ZWIK + GOŚ = Jedna Spółka. Likwidacja ŁSI w obecnej formie. Mniej prezesów i wiceprezesów. Mniej członków zarządów. Mniej członków rad nadzorczych.

Łódź planuje połączenie miejskich spółek zajmujących się gospodarką wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

- Czas byśmy „ruszyli” ostatnią już pozostałość po poprzednim zarządzie miasta, czyli Panu... więcej