Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Łódź podbija IT

Miasto Łódź wraz ze Stowarzyszeniem Jakości Systemów Informatycznych (SJSI) wychodzą naprzeciw potrzebom rynku pracy organizując 21 maja 2022 r. w Monopolis konferencję „Na podbój IT!” skierowaną do osób zainteresowanych karierą w branży i tych stawiających już w niej pierwsze kroki.

Zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT ciągle rośnie, każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia o pracę. Urząd Miasta Łodzi i SJSI dostrzegają popyt na wykwalifikowanych pracowników w tym obszarze i chcą ułatwić proces planowania i rozwoju kariery.

Nasze Stowarzyszenie opiera się na misji szerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń z zakresu jakości systemów informatycznych - mówi Sebastian Małyska, Prezes SJSI - Łódź stawia na IT, widzimy jak rozwija się Miasto i ten sektor, dlatego chcemy prowadzić tu działania, które przyczynią się do zwiększania zainteresowania podnoszeniem kompetencji.

Dlaczego wybraliśmy Łódź? Po pierwsze dlatego, że znam to miasto od dziecka, widzę jak rozwinęło się na przestrzeni lat, ma potencjał i możliwości dla branży IT. Po drugie widzimy, że Łódź jest bardzo zaangażowana we wspieranie tego typu inicjatyw i niezmiernie cieszę się, że możemy wspólnie zorganizować tak rewelacyjne wydarzenie jakim jest konferencja "Na Podbój IT!" – dodaje Grzegorz Holak, Wiceprezes SJSI

Adam Pustelnik, Wiceprezydent Miasta Łodzi podkreśla: Łódź ma duży potencjał, który dostrzegają kolejne firmy, również z obszaru IT i otwierają u nas swoje biura. Mamy wielu zdolnych absolwentów uczelni, wykształconych pracowników, jednak potrzeby pracodawców są coraz większe - chcą być konkurencyjni, a my zamierzamy odpowiadać na te potrzeby i wychodzić im naprzód.

Adam Brzostowski, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łodzi dodaje: Cieszymy się na współpracę z SJSI. Dzięki nim nasza konferencja będzie wydarzeniem na wysokim poziomie. Pokażemy jak wejść na rynek IT, czego się spodziewać, co zrobić by stać się specjalistą, którego szukają firmy. Liczymy, że temat będzie interesujący zarówno dla mieszkańców Łodzi, jak i osób spoza miasta, którzy właśnie tutaj mogliby rozwijać swoje kariery.

Czy IT jest dla każdego? Czy programista to jedyna słuszna ścieżka? Jakie są inne opcje? Co czeka mnie na rozmowie rekrutacyjnej? Jak pokierować swoją karierą, a czego się wystrzegać? Jak udało się innym? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielimy na konferencji – przypomina Grzegorz Holak.

 

Wydarzenie odbędzie się w Artkombinacie - Scenie Monopolis przy ul. Kopcińskiego 62a w Łodzi.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest płatne - Organizatorzy proszą o dokonanie datku na dowolnie wybraną organizację charytatywną w kwocie co najmniej 50 zł.

Konferencja planowana jest na 150 osób. Można się na nią zarejestrować przez zgłoszenie na stronie https://podboj.it/

Zobacz również:

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej