Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka Infrastrukturalna na osiedlu Mileszki. Wartość prac, które teraz finalizuje ŁSI jest warta 15 mln zł. Do nowej sieci może przyłączyć się ponad 170 gospodarstw domowych.

ŁSI właśnie kończy II etap budowy kanalizacji sanitarnej w Mileszkach. Wartość realizowanych prac to blisko 15 mln złotych. Spółka finalizuje prace podziemne, zaś w czerwcu planuje kładzenie asfaltu na ostatniej modernizowanej ulicy.

Trwają ostatnie prace podziemne w ulicy Kosodrzewiny na odcinku od ul. Sołeckiej do ul. Frezjowej. Po zakończeniu robót podziemnych wykonawca wyleje asfalt na całej szerokości ul. Kosodrzewiny.

Kanalizacja sanitarna została już wybudowana w ulicach: Frezjowa, Mileszki, Goryczkowa i Pomorska. Łącznie, w II etapie prac, ŁSI położyła blisko 5 km nowej sieci kanalizacyjnej o wartości 15 mln złotych. W ramach inwestycji położony też został asfalt na całej szerokości ulic: Pomorskiej (od wysokości kościoła w kierunku Nowosolnej), Mileszki, Frezjowej, a w czerwcu w ulicy Kosodrzewiny. Na blisko kilometrowym odcinku ul. Goryczkowej został położony tłuczeń.

Przypomnijmy, że w I etapie prac, który ŁSI skończyło w 2020 r. na osiedlu Mileszki wybudowano 4 km sieci w ulicach: część ul. Pomorskiej, część ulicy Mileszki, Iglastej, Frezjowej oraz Popielarnia. Inwestycja kosztowała 5,7 mln zł.

Po zakończeniu II etapu prac miasto wspólnie z ŁSI rozpocznie realizację III etapu inwestycji polegającego na budowie kanalizacji sanitarnej w ul. Pomorskiej od ul. Henrykowskiej do posesji Pomorska 338  wraz z przepompownią ścieków. Inwestycja jest szacowana na 5,3 mln zł. W tym etapie planowana jest też budowa oraz przebudowa wodociągu w ul. Pomorskiej na odcinku od pos. Pomorska 435 do pos. Pomorska 328 oraz budowa wodociągu w ul. Arniki na odcinku od ul. Pomorskiej do pos. Pomorska 340 za 3,2 mln zł.

Uruchomione już zostało postępowanie na wybór wykonawcy prac.

Po 2024 ŁSI planuje realizację kolejnych inwestycji w Mileszkach (IV etap): budowę wodociągu w ul. Pomorskiej i ul. Juhasowej od istniejącej sieci wodociągowej  w okolicy Juhasowej/Skalnej  do końcówki sieci w ul. Pomorskiej (wysokość posesji 328) - warte milion złotych oraz budowę kanalizacji sanitarnej  w ul. Pomorskiej od posesji Pomorska 338 do działki nr 211/9  - warte 900 tys. zł

W sumie w osiedlu Mileszki miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodno - kanalizacyjnej wartej 26 mln zł.

Mieszkańcy mogą teraz wymienić przydomowe szamba na przyłącze do sieci kanalizacyjnej, które jest rozwiązaniem najwygodniejszym, ale również najbardziej ekologicznym. To ochrona wód gruntowych, z których Łódź czerpie wodę. 90 proc. zaopatrzenia miasta pochodzi z 48 studni głębinowych. Łódzka woda jest uznawana za jedną z najlepszych w kraju.

Zobacz również:

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej

Zielona 6

Znikają rusztowania z odnawianej kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Od kilku dni można podziwiać piękno kamienicy przy Zielonej 6. Część tej niezwykłej elewacji jest... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej