Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Mikrogranty dla seniorów z Łodzi. Dostaną 104 tys. złotych na swoje pasje

Stroje dla tańczących hip-hop czy lekcje pływania – łódzcy seniorzy mają mnóstwo pomysłów na to, jak wykorzystać 5 tys. zł. Jest już lista 23 zwycięskich projektów wyłonionych w ramach Mikrograntów dla seniorów. To kolejny miejski program, dzięki któremu to mieszkańcy decydują, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu miasta.

 -  fot. Oddział ds. Polityki Senioralnej
104 tys. zł powędruje na małe projekty dla seniorów. Początkowo do programu wpłynęło 47 wniosków, ale do drugiego etapu przeszło 38 zgłoszeń. Po rozmowach z pomysłodawcami i prezentacjach projektów granty w wysokości do 5 tys. zł przyznano 23 inicjatywom. , fot. Oddział ds. Polityki Senioralnej

104 tys. zł powędruje na małe projekty dla seniorów. Początkowo do programu wpłynęło 47 wniosków, ale do drugiego etapu przeszło 38 zgłoszeń. Po rozmowach z pomysłodawcami i prezentacjach projektów granty w wysokości do 5 tys. zł przyznano 23 inicjatywom.

Aktywni seniorzy z Łodzi
Jednym z projektów, który zdobył uznanie komisji, jest pomysł „Tańcowała igła z nitką”. Zgłosiła go grupa seniorek od kilku lat uczestniczących w zajęciach tanecznych z hip-hopu. „Yoł Yoł Seniorzy” z powodzeniem występują na Senioraliach, w zaprzyjaźnionych bibliotekach lub innych miejskich placówkach. W ciągu ostatnich miesięcy tańczące seniorki wzięły także udział w ogólnopolskich konkursach, m.in. w katowickim „Rytmie Ulicy”.

– Wszystkie zespoły, które tam spotkałyśmy, były tak pięknie ubrane, że nawet jury powiedziało, że 50% ich punktacji to właśnie wizerunek. To zainspirowało mnie do napisania wniosku – mówi Barbara Zaborowska z grupy „Yoł Yoł Seniorzy”.

W ramach projektu „Tańcowała igła z nitką” stroje grupy mają nabrać zupełnie nowego blasku. Dzięki pomocy zawodowej krawcowej, która doradzi, jak je uszyć i przyozdobić, kostiumy roztańczonych seniorek zyskają na estetyce.

– Chcemy także pokazać się łódzkiej publiczności w tych nowych strojach. Zorganizujemy występ, na który zaprosimy wszystkich naszych sąsiadów, przyjaciół z biblioteki, z domu dziennego pobytu. Będzie to międzypokoleniowa impreza – dodaje Zaborowska.

Hip-hopowe seniorki mają nadzieję, że dzięki temu do zespołu będą chciały także dołączyć kolejne osoby.

– W naszym wieku też można realizować marzenia, można się spełniać. Ja dzięki warsztatom tańca, dzięki hip-hopowi, czuję się świetnie. Nic mnie nie boli, nie łykam żadnych tabletek, a do tego jestem szczęśliwa. Chcę to samo polecić innym – mówi pani Basia.

Inne projekty dla seniorów
Wśród 23 zwycięskich inicjatyw wspieranych finansowo mikrograntami seniorów mogą zainteresować projekty takie jak „Smartfon”, dzięki któremu łodzianie będą mogli uczyć się obsługi nowoczesnych telefonów, „Seniorzy na pływalnie” dotyczący nauki pływania czy „Chodzone rugby 60+”. Pełną listę projektów realizowanych ze wsparciem miejskich funduszy można znaleźć na stronie www.opus.org.pl. Wszystkie zostaną zrealizowane jeszcze w 2022 r.

Zobacz również:

Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6. -  Wnętrze kamienicy przy Zielonej 6.

Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

(pj)

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do... więcej

Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach. -  Prace ziemne przy budowie kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach.

70 mln złotych na budowę kanalizacji w Łagiewnikach. ŁSI prowadzi pierwszy etap prac

red

Czteroetapowa inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną o wartości blisko 70 mln... więcej

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej