Nowa nawierzchnia na ul. Podchorążych

Prawie 30 milionów – to wartość wspólnej inwestycji realizowanej w ramach Planu dla Osiedli przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną i Zarząd Inwestycji Miejskich. Na części realizowanej przez ŁSI od poniedziałku wylewany jest asfalt.

Ulica Podchorążych
Prawie 30 milionów – to wartość wspólnej inwestycji realizowanej w ramach Planu dla Osiedli przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną i Zarząd Inwestycji Miejskich.

- Powoli kończymy tę gigantyczną inwestycję. Przypomnijmy, że ulica Podchorążych to prawie 4 km kanalizacji sanitarnej, 500 odejść do nieruchomości i ponad pół tysiąca osób, które będą miały możliwość skorzystania z tej kanalizacji. Warto pamiętać, że kanalizacja sanitarna jest ponad 10 razy tańsza niż zbiornik na szambo. Oprócz tego, że jest bardziej ekologiczna no to jest też ten kawałeczek oszczędności w domowym budżecie – informuje Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Część inwestycji realizowana przez ŁSI to koszt prawie 20 mln złotych. Roboty budowlano-montażowe zostały już zakończone, trwa wylewanie asfaltu. Ostatnim etapem będzie odbiór prac. Prace realizowane przez ZIM to prace na odcinku od ulicy Łuczniczej do rzeki Jasieniec. Koszt tych prac to prawie 10 mln złotych.

- W ramach przebudowy ulicy Podchorążych oprócz asfaltu, chodników i wymiany infrastruktury, czyli budowy wodociągu, kanalizacji deszczowej, odwodnienia drogi, powstanie oczywiście nowe oświetlenie, co wzmocni bezpieczeństwo na tym fragmencie ulicy, ale posadzimy również zieleń, tego mieszkańcy tutaj, przy tak gęstej zabudowie jednorodzinnej po prostu oczekują – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przy ulicy Podchorążych posadzone będzie 50 sztuk drzew (klonów polnych), a do tego krzewy: 2312 sztuk sosny górskiej, 732 sztuki berberysów oraz 586 sztuk tawuły japońskiej.

Zobacz również:

Zielona 6

Znikają rusztowania z odnawianej kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Od kilku dni można podziwiać piękno kamienicy przy Zielonej 6. Część tej niezwykłej elewacji jest... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej

Ulica Frezjowa na osiedlu Mileszki już przejezdna po remoncie

ŁSI

1 kwietnia zakończono prace na ulicy Frezjowej na osiedlu Mileszki. więcej

przyłączSIĘ -  Archiwum UMŁ

Wystarczy jeden formularz, a resztą zajmą się pracownicy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Mariusz Łysio / ŁSI

Bez zbędnej biurokracji, dokumentów, uzupełniania papierów i załatwiania spraw w kilku urzędach –... więcej