Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one dokończenie powstających odcinków kanalizacji sanitarnej o długości 8,2 km, a dokończenie modernizacji i budowy nowych fragmentów sieci wodociągowej o długości 5,2 km.

Budowa kanalizacji sanitarnej, modernizacje i budowa nowych wodociągów, inwestycje w przepompownie oraz stacje uzdatniania wody – sporo będzie się działo, w większości na łódzkich osiedlach. W tym roku zakończymy budowę 13,5 km sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Ponadto ruszyliśmy inwestycjami o szacunkowej wartości ponad 80 mln zł – zapowiada prezes ŁSI Tomasz Piotrowski.

Poza trwającymi jeszcze pracami rozpoczętymi w latach poprzednich, w realizacji są już pierwsze tegoroczne inwestycje wodociągowe, jak np. modernizacja sieci biegnącej pod przebudowywaną ul. Wojska Polskiego. Modernizowane są odcinki wodociągów na ulicach: Mackiewicza, Srebrnej, Olsztyńskiej, Polnej, Hipotecznej, Gdyńskiej, Sierakowskiego i Reymonta. W przygotowaniu są związane z rewitalizacją prace na pl. Wolności, Starym Rynku, ul. Wolborskiej i ul. Podrzecznej. W planach są także: ul. Obywatelska,
ul. Telefoniczna, ul.  Przybyszewskiego), al. Rydza-Śmigłego, ul. Broniewskiego, ul. Łęczycka, ul. Ozorkowska, ul. Przędzalniana, ul. Kopcińskiego, ul. Niższa oraz Złotno.

 

 

Nowe odcinki kanalizacji sanitarnej powstaną na ulicach: Łaskowice (tam prace już trwają) oraz Jaskółczej i Pszczelna (II kw. br.), Śląskiej i Przedborskiej (II kw. br.), na ul. Pomorskiej (III/IV kw. br. – inwestycja wspólna z ZIM), ul. Kusocińskiego.

Budowa kanalizacji sanitarnej to wymóg cywilizacyjny. Jest rozwiązaniem najwygodniejszym dla mieszkańców, ale również najbardziej ekologicznym i korzystnym dla ochrony wód gruntowych, z których Łódź czerpie wodę pitną – ponad 90% zaopatrzenia miasta pochodzi z 48 studni głębinowych. Łódzka woda jest uznawana za jedną z najlepszych w kraju i warto o nią dbać, nie narażając na zanieczyszczenie.

Na łódzkich osiedlach pracują jeszcze ekipy budowlane, które kończą budowę kanalizacji sanitarnej z lat poprzednich, m.in. w Mileszkach czy na osiedlu Helenówek.

 

 

Zobacz również:

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej

Zielona 6

Znikają rusztowania z odnawianej kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Od kilku dni można podziwiać piękno kamienicy przy Zielonej 6. Część tej niezwykłej elewacji jest... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej