Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Nowe drogi na Widzewie

Sześć widzewskich ulic zostanie w tym roku wyremontowane, dzięki dodatkowym środkom, które pozwolą lepiej zadbać o nawierzchnię po ciężkiej dla dróg zimie.

W tym roku zaplanowaliśmy remonty 20 dróg w całym mieście. Na Widzewie nowa nawierzchnia pojawi się w tym roku na ul. Chmielowskiego, Czernika, Lodowej, Dostawczej, Pomorskiej i Hyrnej.

W tym roku zaplanowaliśmy remonty 20 dróg w całym mieście. Na Widzewie nowa nawierzchnia pojawi się w tym roku na ul. Chmielowskiego, Czernika, Lodowej, Dostawczej, Pomorskiej i Hyrnej. Łącznie ponad 2 km nowych dróg. Dzięki dodatkowej puli środków przeznaczonej na drogi w tym roku, mogliśmy zwiększyć i rozszerzyć zakresy prac, aby jak najwięcej dróg zyskało nowa nawierzchnię i na kolejnych ulicach rozwiązać na stałe problem z ubytkami.

Największy zakres wykonamy na ul. Chmielowskiego. Tu sfrezowana zostanie stara nawierzchnia i ułożona nowa warstwa wiążąca i ścieralna asfaltu. Ponadto wykonamy miejsca parkingowe, aby nie parkować na rozjeżdżonym trawniku oraz powstaną nowe chodniki z płytek, a nie asfaltu. Zadbamy również o pieszych tworząc nowe przejścia przez jezdnię i obniżymy krawężniki. Ulica Chmielowskiego zostanie cała wyremontowana od Widzewskiej do Czernika.

Również ulica Czernika będąca kontynuacją ul. Chmielowskiego zyska nową nawierzchnię. Tutaj wykonana zostanie nowa warstwa wiążąca i ścieralna asfaltu. Ulica Czernika nowy asfalt zyska na całej długości drogi od ul. Chmielowskiego do ul. Bartoka.

Mniejszy zakres prac, ale znaczący w przejeździe, wykonany zostanie na ul. Lodowej. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na mocno wyeksploatowanym odcinku na północ od  skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego. Prace przeprowadzone zostaną na całej szerokości jezdni.

Kolejny nowa droga na Widzewie pojawi się na ul. Dostawczej. Tutaj prace będą kontynuacją już wcześniej wykonanego remontu. Równy asfalt pojawi się na ul. Dostawczej od zakrętu przy Instytucie Energetyki w kierunku ul. Lodowej.

W ramach prac na Widzewie nowa droga pojawi się również na ul. Hyrnej od Listopadowej do Stromej, gdzie gruntowa do tej pory droga zostanie utwardzona geokratą. Tego typu rozwiązanie umożliwi poprawę dojazdu do posesji, a jednocześnie zapewni odprowadzenie wody do gruntu. Na tego typu terenach nie jest możliwe ułożenia asfaltowej drogi ze względu na brak odwodnienia i kanalizacji.

Od drogi na Widzewie zadbali również mieszkańcy, zgłaszając do Budżetu Obywatelskiego wniosek na remont ul. Pomorskiej. Wniosek zyskał poparcie wśród Łodzian i już niebawem prosta i równa nawierzchnia pojawi się na ul. Pomorskiej na odcinku od Gryfa-Pomorskiego, gdzie w ubiegłym roku zakończył się remont drogi w stronę zakrętu w kierunku Mileszek.

Przetargi na te zadania już trwają i pierwsze prace rozpoczną się już w wakacje. Wszystkie zadania przewidziane są do zakończenia jeszcze w tym roku. Prace realizuje Zarząd Dróg i Transportu.

Zobacz również:

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej

Zielona 6

Znikają rusztowania z odnawianej kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Od kilku dni można podziwiać piękno kamienicy przy Zielonej 6. Część tej niezwykłej elewacji jest... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej