Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Ostatni moment na wynajęcie lokali w neorenesansowej kamienicy przy ul. Północnej

To już ostatni dzwonek na wynajęcie jednego z 8 mieszkań w pięknej, neorenesansowej kamienicy, naprzeciw "Parku Śledzia".

Do wynajęcia mieszkania i lokale użytkowe w wyremontowanej kamienicy -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Do wynajęcia mieszkania i lokale użytkowe w wyremontowanej kamienicy , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna oferuje mieszkańcom Łodzi, do wynajęcia mieszkania i lokale użytkowe w pięknej, świeżo wyremontowanej kamienicy przy ul. Północnej 1\3. Piękna, zabytkowa, neorenesansowa kamienica zaprojektowana została przez Piotra Brukalskiego i była, do 1939 r. własnością małżeństwa Ezre i Sury Szykier. Pełniła przede wszystkim funkcje mieszkalne, ale także handlowe, a w jednej z piwnic mieściła się nawet rozlewnia piwa. Obecnie kamienica jest własnością Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Informacje o możliwości wynajęcia w niej lokali zamieszczone zostały w łódzkich mediach, a 27 kwietnia odbyły się "drzwi otwarte". Lokale wzbudziły ogromne zainteresowanie, a w czasie "drzwi otwartych" obejrzało je kilkadziesiąt osób. Zainteresowanie to jest w pełni zrozumiałe: lokalizacja kamienicy jest świetna (ścisłe centrum, doskonale skomunikowane z resztą miasta, a jednocześnie naprzeciw pięknego, jednego z najstarszych łódzkich parków, potocznie zwanego Parkiem Śledzia). Poza tym bardzo konkurencyjne ceny wynajmu; cena wyjściowa za lokale mieszkalne od 15 do 18 zł za1 m kw.(w zależności od metrażu i lokalizacji). Metraż mieszkań waha się od 52.5 m kw. do 75,7 m kw.  Mieszkania składają się z dwóch pokoi, aneksu kuchennego lub kuchni, łazienki i toalety, w sześciu mieszkaniach znajdują się balkony.

Lokale użytkowe składają się z dwóch (lokal U9) oraz trzech (lokal U2-4) pomieszczeń wraz zapleczem socjalnym i ich metraż oscyluje w granicach od 46,40 do 141,2 m kw., stawka wywoławcza za ich wynajęcie to 35 zł za 1 m kw.

Lokale usługowe i mieszkalne, będące własnością ŁSI wynajęte zostaną w formule aukcji elektronicznej. Formularz oferty oraz oświadczenie oferenta będące załącznikami do Regulaminu Najmu należy składać bezpośrednio do siedziby Spółki przy ulicy Piotrkowskiej 190 w Łodzi lub przesłać droga elektroniczną (wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej lsi.net.pl/regulaminy).

Ze względu na duże zainteresowanie i dodatkowe dni wolne od pracy (1 i 3 maja) Łódzka Spółka Infrastrukturalna podjęła decyzję o przedłużeniu terminu na składanie ofert na wynajęcie lokali. I tak oferty  można składać do 10 maja 2019 r. Aukcja odbędzie się 14 maja, w  godz. 10.00-13.00. Lokale licytowane będą kolejno, na każdy oddzielnie.

ŁSI zorganizowała jeszcze dodatkową możliwość obejrzenia lokali 6 maja w godz. 14.00-15.00.

Zobacz także

Zobacz również:

Budowa kanalizacji w Łodzi -  fot. Archiwum lodz.pl

Kongres WOD-KAN-EKO w Łodzi

Klaudia Kaleta / WGK

Kongres WOD-KAN-EKO to jedno z najważniejszych wydarzeń branży wodociągowej. W jego trakcie... więcej

Logotyp Łódzka Spółka Infrastrukturalna. -  Logotyp Łódzka Spółka Infrastrukturalna.

Nowy administrator danych osobowych

ŁSI

Informacja o zmianie administratora danych osobowych Klientów „Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej”... więcej

Logotyp Łódzka Spółka Infrastrukturalna. -  Logotyp Łódzka Spółka Infrastrukturalna.

Informacja o postępowaniach o udzielenie zamówienia

ŁSI

W związku z podziałem Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej Sp. z o.o. i wydzieleniem z niej Łódzkich... więcej

Rewitalizacja famuł przy Ogrodowej. Są pieniądze na remont! [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Piotr Jach (ŁÓDŹ.PL)

Po latach przygotowań jeszcze w sierpniu 2023 r. rozpocznie się rewitalizacyjny remont pierwszej... więcej

Rycina z frontem kamienicy. -  Rycina z frontem kamienicy.

Podział Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej sp. z o.o.

ŁSI

Informacja dotycząca podziału „Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej” sp. z o.o. więcej