Park Helenów Od:Nowa

W samo południe czwartku 28 stycznia upłynie termin na składanie ofert w przetargu na rewitalizację Parku Helenów. Projekt wart jest ponad 6 milionów zł, z czego aż 89% czyli 4,45 miliona zł dołożyła Miastu Unia Europejska

„Koncepcja rewitalizacji Parku Helenów w ramach projektu Od:Nowa Parku Helenów powstała już w 2018 r., a w jej tworzeniu czynnie brali udział mieszkańcy. W wyniku tych konsultacji stworzyliśmy koncepcję, która z jednej strony pozwoli nam przywrócić świetność tego parku z przełomu XIX i XX wieku i jednocześnie wprowadzić nowe rozwiązania funkcjonalne, których oczekują współcześni użytkownicy parku” – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu w Urzędzie Miasta Łodzi.

Od:Nowa Parku Helenów to jednak tylko fragment planowanej metamorfozy terenów zieleni w tej części miasta. Planowane jest także połączenie zupełnie nowym łącznikiem Parku Helenów z Parkiem Ocalałych i Parkiem Staromiejskim, co pozwoli stworzyć swojego rodzaju ścieżkę turystyczną, rekreacyjną, sportową i edukacyjną.

„Szczegółowe prace obejmują w szczególności odtworzenie dawnej infrastruktury, małej architektury, alejek, klombów i zieleni. W dawnej drewnianej restauracji stworzymy miejsce kulturalno-artystyczne z funkcją gastronomiczną. Powstanie także <<Ogród Kultury>> z widownią na skarpie. Dzięki tym działaniom, Od:Nowa Parku Helenów to nie tylko nazwa projektu, ale zapowiedź tego, co będzie się tutaj działo.” – wymienia Agnieszka Pietrzak, kierownik Oddziału Promocji i Edukacji Ekologicznej w Wydziale Kształtowania Środowiska magistratu.

Harmonogram prac obejmuje prace projektowe w 2021 roku, zaś samo zakończenie inwestycji powinno nastąpić w 2023 roku.

Szczegóły przetargu znajdują się na stronie: https://zim.lodz.bip-e.pl/zim/zamowienia-publiczne/11011,Projekt-OdNowa-Parku-Helenow-Rewitalizacja-Parku-Helenow-polegajaca-na-zmianie-s.html?fbclid=IwAR1yfqjJ5QqqpVZ6pHG3E5C3dlFKUj1o5KrLOQPjqEO7tsrgiyzXIHpmNeI.

Zobacz również:

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Prace ŁSI

Wzmożone prace przy budowie kanalizacji i wodociągów w Łodzi

Agnieszka Rutkowska / BRP

Ponad 60 mln złotych – to kwota, którą Łódzka Spółka Infrastrukturalna przeznaczy na budowę... więcej

Wylewanie asfaltu na ulicy Zarzewskiej -  mat. UMŁ

Ulica Zarzewska z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

11 mln zł na przebudowę ulicy Zarzewskiej. Pierwsza część ulicy – od Kilińskiego do Praskiej – na... więcej

Ogrody fasadowe

Zamiast płyt chodnikowych - kwiaty i zieleń

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Zamiast płyt chodnikowych - kwiaty i zieleń: w Łodzi powstał pierwszy ogród fasadowy, taki jak w... więcej

Inwestycje na Mileszkach -  mat. UMŁ

Ponad 20 milionów zł. Tyle będą kosztować inwestycje, które zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych trzech lat na Mileszkach

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Ponad 8 km kanalizacji sanitarnej za około 20 milionów złotych – to inwestycje zaplanowane na... więcej