Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Remont kamienicy przy Mielczarskiego 33 na półmetku. Jak postępują prace? [ZDJĘCIA]

Trwa rewitalizacja przy ul. Mielczarskiego. Miasto przebuduje ulicę i trzy stojące przy niej kamienice. Pierwszy z remontów jest już na półmetku. Zaglądamy na plac budowy.

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 33 -  fot. ŁÓDŹ.PL
Stojąca na końcu ul. Mielczarskiego kamienica przechodzi gruntowny remont , fot. ŁÓDŹ.PL

Stojąca na końcu ul. Mielczarskiego kamienica przechodzi gruntowny remont. – Jesteśmy po wyburzeniach i demontażu zniszczonych elementów, wzmocniliśmy fundamenty i konstrukcje budynków. Wykonane jest też nowe przyłącze CO i energetyczne – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

W tej chwili wykonawca, firma Vik-Bud, wymienia stropy w budynku, buduje szyb na windę, kładzie nowy dach i rozprowadza po kamienicy instalacje: elektryczną i wodno-kanalizacyjną. 

Co powstanie w kamienicy przy Mielczarskiego 33?

Rozpoczęty w 2021 r. remont jest dzisiaj na półmetku. We wszystkich trzech oficynach przy ul. Mielczarskiego 33 – frontowej, lewej i prawej – układ funkcji w lokalach będzie podobny: na parterze powstaną lokale użytkowe, a na piętrach mieszkania. Zaplanowane na dole usługi obejmują małą gastronomię, wypożyczalnię sprzętu sportowego i miejsca spotkań okolicznych mieszkańców: dom sąsiedzki oraz salę rekreacyjną do nauki tańca i gimnastyki. Dla lokalu gastronomicznego przewidziana jest możliwość wystawienia ogródka gastronomicznego. 

Mieszkania, jak wszystkie w programie rewitalizacji, będą urządzone pod klucz. Wyposażenie obejmie tzw. biały montaż, czyli urządzenia w łazienkach i zlew w kuchni. To oznacza, że nowi lokatorzy będą musieli jedynie ustawić meble i mogą już mieszkać.

Zielony dziedziniec

Remont obejmie także urządzenie podwórka. Nie zabraknie zieleni, ławek i nowego oświetlenia. Mieszkańcy wypoczywający na dziedzińcu będą mieli odsłonięty widok na teren zieleni między kamienicą i ul. Ogrodową. Ogrody Karskiego będą oddzielone ażurowym ogrodzeniem, a dzięki zamykanej furtce mieszkańcy będą mogli wychodzić bezpośrednio w stronę zieleni.

Remont kamienicy potrwa jeszcze około roku. Wykonawca ma przed sobą prace na zabytkowej elewacji, montaż nowych okien, drzwi i ścianek działowych, wykonanie tynków oraz posadzek, rozprowadzenie instalacji po lokalach, urządzenie podwórka i wreszcie, wyposażenie mieszkań w sprzęty. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Zobacz również:

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej