Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98

Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98, w którym powstanie 35 nowoczesnych mieszkań dla łodzian. 17 z nich zostanie wynajęte jako lokale z czynszem komunalnym. Miasto wraz z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego jest w trakcie inwestycji, w których finalnie będzie ponad 300 mieszkań.

Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98
Przy ul. Nawrot 98 miasto wraz z WTBS buduje nowy blok, w którym przyszli najemcy znajdą 35 nowych mieszkań - w tym 17, które wynajmiemy na takich samych zasadach jak wszystkie inne lokale komunalne, z takim samym czynszem.

- Przy ul. Nawrot 98 miasto wraz z WTBS buduje nowy blok, w którym przyszli najemcy znajdą 35 nowych mieszkań - w tym 17, które wynajmiemy na takich samych zasadach jak wszystkie inne lokale komunalne, z takim samym czynszem. Gdzie nowi mieszkańcy dostaną też 24 miejsca garażowe, a tzw. zielony dach uatrakcyjni miejsce. Podkreślę, że w budowie nowych mieszkań jesteśmy konsekwentni. WTBS finalizuje właśnie budowę bloku z 49 mieszkaniami (w tym 24 pod lokale komunalne) na Wysokiej 30. Termin zakończenia inwestycji jest tam przewidziany na listopad tego roku. Rusza budowa na Nawrot 98. A WTBS już szykuje się do rozpoczęcia inwestycji przy ul. Przędzalnianej 101/103, gdzie finalnie znajdziemy 36 mieszkań. Jest już prawomocne pozwolenia na budowę, jest dokumentacja projektowa. Jeśli przetarg na wyłonienie wykonawcy pójdzie równie sprawnie to jeszcze w grudniu koparkę rozpoczynającą inwestycję zobaczymy przy ul. Przędzalnianej. A potem na Skierniewickiej 8/10, Oblęgorskiej przy Widok czy przy ul. Lubelskiej. Dodam, że nie sztuka jest wydać pieniądze z miejskiego budżetu. A koszt tej inwestycji przy Nawrot szacowany jest na ok. 11 mln zł. Dlatego już teraz finalizujemy wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie budowy na ok. 4,6 mln zł - mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

Przy ul. Nawrot przyszli mieszkańcy znajdą 14 "kawalerek", 19 mieszkań dwupokojowych oraz dwa trzypokojowe. W nowym budynku do dyspozycji najemców będzie też parking na 24 miejsca. Nad garażem zaplanowano zaś zielony dach.

- I nowość, ale też standard, który chcemy wprowadzić na wszystkich planowanych inwestycjach mieszkaniowych. Powstanie tu podziemny zbiornik, który będzie gromadził wody opadowe. Będzie on magazynował wodę chociażby po większych deszczach. W tym roku chcielibyśmy mieć cztery inwestycje w różnych fazach budowlanych: finalizowaną Wysoką 30, Nawrot 98 i Przędzalnianą 101/103 w budowie oraz Skierniewicką 8/10 w projektowaniu - dodaje Radosław Stępień, prezes WTBS.

Zobacz również:

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej