Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Rząd nie połączy Łodzi z węzłem na trasie S14

W 2005 roku zostało zawarte porozumienie, na podstawie którego, jeśli Łódź wyremontuje ul. Szczecińską, rząd połączy nasze miasto z węzłem Teofilów. Otrzymaliśmy odpowiedź na piśmie – rząd nie ma zamiaru wywiązywać się z niego.

Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Rząd już na piśmie potwierdza brak woli budowy dojazdu do Łodzi z węzła Teofilów. Prezydent Hanna Zdanowska wysłała do rządu pismo, w którym domagała się jasnego stanowiska w kwestii budowy tego zjazdu. W tym piśmie potwierdzając również wolę Łodzi względem budowy ul. Szczecińskiej o podwyższonym standardzie, tak żeby gotowy był dojazd do tego węzła i jednocześnie przypominając o porozumieniu z 2005 r., które wskazywało, że taki zjazd zostanie zbudowany.

Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Ku naszemu oburzeniu, ministerstwo odpowiedziało w postaci odmowy, tłumacząc to tym, że rzekomo mają być zwiększone korki, gdyby zbudowano to połączenie do Łodzi. Jest to tłumaczenie urągające logice, dlatego że, jeśli cały ten ruch ruszy od Aleksandrowa, to okaże się, że korki będą dwa razy większe, bo ten ruch, który rozłożyłby się między Łódź a Aleksandrów, trafi tylko do Aleksandrowa.

Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Co więcej, oczekiwanie, aby Łódź, na mocy jakiegoś porozumienia, zbudowała dojazd do węzła, jest o tyle dziwne, że w przypadku żadnej miejscowości nie oczekiwano budowy poza jej granicami, a Łódź jasno deklaruje, że do swojej granicy jest ten dojazd w stanie doprowadzić.

Emilia Susniło-Gruszka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – My, jako radni, ale, przede wszystkim, mieszkańcy Łodzi, chcielibyśmy podkreślić, jak bardzo jesteśmy oburzeni i zasmuceni decyzją rządu, aby nie budować łącznika między węzłem na trasie S14 i ul. Szczecińską. Jest to inwestycja bardzo potrzebna mieszkańcom Teofilowa i okolicznych osiedli. Nie zmienia się reguł w trakcie gry – umowa była taka, że, jeżeli Łódź zadeklaruje gotowość wyremontowania ul. Szczecińskiej, to wtedy rząd wybuduje ten łącznik. Niestety, rząd zmienił zdanie.

Emilia Susniło-Gruszka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Ta odpowiedź jasno pokazuje, jak często deklaracje PiS-u są bez pokrycia i jak często rząd lekceważy mieszkańców i ich potrzeby.

Zobacz również:

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej

Zielona 6

Znikają rusztowania z odnawianej kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Od kilku dni można podziwiać piękno kamienicy przy Zielonej 6. Część tej niezwykłej elewacji jest... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej