Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Weterani Powstania Warszawskiego na Rynku Włókniarek w Manufakturze

W sobotę, 23 lipca odbył się 3 Piknik Fundacji Pomoc dla Weterana. To już druga edycja tego wydarzenia zorganizowana w Łodzi. Rynek Manufaktury zapełnił się stoiskami polskich formacji wojskowych, stowarzyszeń i firm związanych z militariami, ale przede wszystkim Łódź odwiedzili powstańcy warszawscy. W naszym mieście przywitał ich Wiceprezydent Adam Wieczorek. Celem w tym dniu była zbiórka pieniędzy na wsparcie dla polskich weteranów.

(fot. Patryk Wacławiak / UMŁ)

Po raz drugi za sprawą Fundacji Pomoc dla Weterana, Rynek Manufaktury zapełnił się licznymi stoiskami ze sprzętem wojskowym i bronią, a na jego bruki wjechały Rosomaki, drony i roboty militarne. Wystawione stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wśród nich spotkać można było też Strażników Miejskich z Animal Patrol. Jednak najważniejsza w tym dniu była obecność polskich żołnierzy i kombatantów z powstańcami warszawskimi na czele. Uroczystości obecnością uświetnił też płk. Krzysztof Przepiórka, jeden z współtwórców elitarnej polskiej jednostki Grom.

Pani Joanna Janik, prezes Fundacji Pomoc dla Weterana zachęcała wszystkich przybyłych do rozmów z powstańcami: - Witamy wszystkich gości! Zachęcamy do podejścia do nas, do spojrzenia na żywą historię, na ludzi którym powinniśmy się nisko kłaniać i podziękować z całego serca za to, że są i za to co dla nas zrobili. Dziękujemy za wolną Polskę raz jeszcze!

- Dziękuję bardzo za zaproszenie, dziękuję Fundacji Pomoc dla Weterana za zorganizowanie tego pikniku. To fantastyczne wydarzenie, gdzie możemy zobaczyć sprzęt, zobaczyć technologię militarną. Ale przede wszystkim co najważniejsze możemy spotkać tych dzięki którym to wydarzenie żyje, żołnierzy w aktywnej służbie i tych którzy są weteranami, kombatantami. Łódź spotkał dzisiaj niesamowity zaszczyt, ponieważ dołączyli do nas powstańcy warszawscy. Jest to wyjątkowa dla nas chwila. Mamy niepowtarzalną możliwość poznać i porozmawiać, wymienić się myślami z naszymi polskimi bohaterami, którzy walczyli o wolność ojczyzny. Dziękuję wszystkim którzy są na aktywnej służbie, ale i tym którzy ją ukończyli, za to że walczyli o naszą wolność, że dbali o nasze bezpieczeństwo. Wojsko odgrywa bardzo ważną rolę również w czasie pokoju. Stanowi bufor i bezpiecznik dla państwa:” – powiedział podczas pikniku Wiceprezydent Adam Wieczorek.

Przedstawiciele fundacji zapowiadają, że w przyszłym roku, przy okazji jubileuszu 600-lecia Łodzi zorganizują piknik z jeszcze większym rozmachem i z licznymi atrakcjami dla mieszkańców.

Zobacz również:

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej