Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Więcej autobusów MPK Łódź do Arturówka i Łagiewnik od maja. Są też nowe przystanki

Więcej autobusów MPK Łódź do Łagiewnik i Arturówka, nowe przystanki dla pasażerów oraz powrót autobusów na ul. Podchorążych.

Nowe połączenia w MPK Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL
Majowe zmiany w komunikacji miejskiej , fot. ŁÓDŹ.PL

Więcej autobusów MPK Łódź w zielone tereny Łodzi

Z początkiem maja zwiększona zostanie ilość kursów w dni wolne do Arturówka. Linia 85 kursować będzie od 1 maja w soboty, niedzielę i święta co 20 minut, aby zapewnić łatwy dojazd w zielone części Łodzi. Ponadto w weekendy i święta linia 51 obsługiwana będzie przegubowymi autobusami, aby dla wszystkich zmierzających do Łagiewnik wystarczyło miejsca.

Nowe przystanki przy Bulwarach Północnych

Na Bałutach powstaną dwie nowe pary przystanków, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do komunikacji miejskiej. Przystanki Źródłowa – Bulwary nad Łódką powstaną w okolicach przejścia dla pieszych przez ul. Źródłową łączącego park Helenów z bulwarami prowadzącymi do parku Ocalałych. Przystanki nie tylko skrócą dojście do rekreacyjnych części Łodzi, ale również ułatwią dostęp do Centrum Dialogu do którego teraz trudniej dotrzeć z racji przebudowy ul. Wojska Polskiego. 

Przebudowa bałuckiej arterii powoduje również, że mieszkańcy muszę korzystać z przesiadek, aby to ułatwić nowa para przystanków powstanie również na ul. Boya-Żeleńskiego przy Spornej. Skróci się tym samym również czas dojścia do przystanku dla części mieszkańców osiedla.

Z przystanków Źródłowa – Bulwary nad Łódką skorzystają autobusy linii 85, a z przystanków na Boya-Żeleńskiego autobusy linii 64, Z6 i N6. 

Otwarcie ul. Podchorążych

1 maja na swoją trasę wrócą autobusy linii 97A i 97B, które ponownie pojadą ul. Podchorążych. Zatrzymają się na przystankach na ul. Podchorążych przy Napoleońskiej, Łuczniczej, Molla, posesji 121 oraz ul. Szczecińskiej. 

Linia 97A DW. ŁÓDŹ KALISKA - Karolewska, Włókniarzy, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Biegunowa, Spadochroniarzy, Fizylierów, Podchorążych, Szczecińska, Słowiańska, Konstantynowska, Pabianicka, Wierzbińska, 1 Maja, Daszyńskiego - TARGOWY RYNEK (ALEKSANDRÓW)

Linia 97B DW. ŁÓDŹ KALISKA - Karolewska, Włókniarzy, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Biegunowa, Spadochroniarzy, Fizylierów, Podchorążych, Szczecińska, Zgierska, Niesięcin – NIESIĘCIN

Nowy układ przystanków na dworcu Fabrycznym

Z początkiem maja zmieni się układ przystanków autobusowych na al. Rodziny Poznańskich, aby ułatwić obsługę pasażerów i uporządkować obsługę.  

Na jezdni północnej al. Rodziny Poznańskich pierwszy przystanek od strony ul. Polskiej Organizacji Wojskowej służyć będzie dla wszystkich linii jak przystanek dla wsiadających. Będzie to przystanek podwójny. W jednym miejscu skorzystamy  z autobusów linii 51, 61, 80, 85, Z1 oraz 57 i 96 przejeżdżających przez dworzec. 

Kolejne przystanki na północnej jezdni będą służyły jako postojowe dla autobusów odbywających przerwę. Natomiast ostatni bliżej al. Rodziny Scheiblerów będzie służył pasażerom wysiadającym z autobusów kończących trasę na dworcu. 

Na jezdni południowej al. Rodziny Poznańskich pierwszy przystanek od strony  al. Rodziny Scheiblerów służyć będzie jako wsiadający dla wszystkich. Odjadą  z niego linie 53, 58 i 77. Będzie to przystanek podwójny. 

Przystanki po środku w rejonie przejścia dla pieszych do ul. Knychalskiego posłużą jako postojowe bez usługi pasażerów. Natomiast przystanek najbliżej ul. Polskiej Organizacji Wojskowej, służyć będzie osobom wysiadającym.

Zobacz także

Zobacz również:

Helenówek -  fot. Brajter

ŁSI skończyła budowę kanalizacji na Helenówku. Nowy wodociąg i odtworzone nawierzchnie

red/ ŁÓDŹ.PL

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka... więcej

Miasto i ŁSI wybuduje 12 km sieci wodnej i kanalizacyjnej warte 26 mln zł

ŁSI

12 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wybudują wspólnie miasto i Łódzka Spółka... więcej

Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

ŁSI

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one... więcej

Ulica Kolumny z nową nawierzchnią

Agnieszka Rutkowska / BRP

Kończą się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ulicy Kolumny. Trwa wylewanie asfaltu. Koszt... więcej

Zielona 6 - prace remontowe -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

W kamienicy przy ul. Zielonej 6 sukcesywnie odrestaurowywane są polichromie i trwa montaż... więcej